Przestrzegając zasad właściwej pielęgnacji ochronników słuchu można znacząco wydłużyć okres ich eksploatacji. Trwa to zaledwie kilka minut i jest bardzo proste w wykonaniu: 

Pot, kurz i brud uszkadzają materiał i skracają okres eksploatacji nauszników, dlatego po każdorazowym ich użyciu należy usunąć wszelkie powstałe zanieczyszczenia.  W tym celu można użyć suchej, miękkiej ściereczki lub w zależności od zabrudzenia wilgotnej szmatki.

Ze względów higienicznych należy oczyścić, a w razie potrzeby zdezynfekować, części ochronników przylegające do głowy.  Łagodne środki dezynfekujące dostępne są w aptekach lub sklepach specjalistycznych.

Aby móc jak najdłużej użytkować ochronniki słuchu, zachowując przy tym ich właściwości ochronne należy po każdorazowym ich noszeniu dobrze je wysuszyć i wywietrzyć. Bardzo ważne jest całkowite pozbycie się wilgoci zarówno z nauszników, jak i z wkładek higienicznych.

W nowych ochronnikach wkładka higieniczna jest miękka i można ją indywidualnie dopasować do kształtu głowy. Dzięki temu zapewnia ona optymalną ochronę słuchu. 

Jednak wraz z upływem czasu wkładka twardnieje i przestaje zapewniać wystarczającą ochronę. Aby zachować optymalne właściwości wygłuszające, zalecamy wymianę wkładki higienicznej co 6 miesięcy. Wkładki te dostępne są w naszym sklepie internetowym.  Należy również pamiętać o regularnej wymianie potnika

Pielęgnacja wkładki higienicznej:

Zewnętrzny pierścień wkładki należy oczyścić za pomocą wilgotnej szmatki, natomiast jej wewnętrzną część, która jest wykonana z pianki, należy po użyciu wywietrzyć, a w razie potrzeby uprać. Wkładkę higieniczną można również bez problemu wyjąć z nauszników. W tym celu należy przytrzymać nausznik w dłoni, a środkowymi palcami chwycić za wnętrze.

W ten sposób jednym pociągnięciem można wyjąć wkładkę z nausznika. 

  

Po oczyszczeniu lub w celu włożenia nowej wkładki higienicznej należy ponownie zamocować w nauszniku elementy piankowe oraz pierścień z tworzywa sztucznego.  Następnie należy docisnąć pierścień do ochronnika.  Prosimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy pierścień jest poprawnie zaczepiony i nie odstaje od nausznika. Bardzo ważne jest, aby pierścień ciasno przylegał do ochronnika słuchu.  

Wskazówka:

Prosimy zwrócić uwagę na to, aby nie pozostawiać ochronników słuchu lub kasku na słońcu, ani w miejscach gdzie jest gorąco.  Promieniowanie UV oraz ciepło powodują nie tylko szybsze starzenie się tworzywa sztucznego, ale mogą również spowodować odkształcenie się wkładki higienicznej.