Praca w lesie wiąże się z dużym niebezpieczeństwem. Misją naszej firmy jest wspieranie pracowników leśnych poprzez tworzenie jak najlepiej dopasowanej do ich potrzeb odzieży ochronnej. Bezpieczeństwo jest u nas na pierwszym miejscu. Dlatego zawsze podkreślamy, jak ważną rolę odgrywa wysokiej jakości odzież robocza, która jest jednocześnie wygodna i funkcjonalna.

Kurtka jest jej nieodzownym elementem. Nie tylko chroni przed wiatrem i deszczem, ale jej kolory powodują, że pracownik jest o wiele bardziej widoczny w lesie. Latem polecamy kurtki z odpinanymi rękawami, które mogą służyć jako kamizelki, jesienią i wiosną stawiamy na odzież przeciwdeszczową i chroniącą przed wiatrem, a zimą proponujemy naszym klientom dodatkowo ciepłą i termiczną bieliznę, która nie tylko chroni przed zimnem, ale również odprowadza wilgoć i daje świetny komfort noszenia nawet przy ciężkiej fizycznej pracy. 

Czym się różni zwykła kurtka od kurtki do pracy w lesie?

Profesjonalna kurtka do pracy w lesie powinna być: oddychająca aby odprowadzać wilgoć na zewnątrz, lekka, bo każdy dodatkowy kilogram podczas wielogodzinnej pracy to dodatkowe obciążenie i wytrzymała – praca w lesie to nie spacer na grzyby, kurtka nie może się zaciągać, pękać czy odkształcać. Dodatkowo ważne by była odporna na wodę i brud. Profesjonalne kurtki wykonane z najwyższej jakości materiałów są łatwe w pielęgnacji, ponieważ często wystarczy wilgotna ściereczka aby usunąć zabrudzenie. W odróżnieniu od zwykłej kurtki, kurtka do pracy w lesie posiada co najmniej kilka kieszeni – na apteczkę, narzędzia i dokumenty.

Ostatnim i najważniejszym punktem jest wybór koloru kurtki. Im bardziej wyrazisty, tym bardziej widoczny. Dlatego do pracy w lesie polecamy żywe odcienie pomarańczowego, żółtego i czerwonego. 

Ile kosztuje dobra kurtka do pracy w lesie?

To zależy jakie ma spełniać funkcje. Zasada, że im droższa kurtka tym lepsza jakość nie zawsze się sprawdza, ale profesjonalne i oddychające materiały nie należą do najtańszych. Oszczędność na kurtce do pracy kończy się zwykle tym, że co prawda jest ona w bezpiecznych kolorach i chroni przed wiatrem ale albo krępuje ruchy co powoduje, że jest niewygodna, albo nie oddycha i nasiąka wodą. Brak możliwości odprowadzania wilgoci na zewnątrz to wielogodzinne nieprzyjemne uczucie płynącego po plecach potu i poczucie, że albo jest za gorąco (w zapiętej kurtce), albo za zimno (w wersji rozpiętej). Ponadto kurtka taka schnie powoli, więc przy niesprzyjającej aurze pogodowej trwającej kilka dni, bez suszarki do ubrań nie ma możliwości wysuszenia kurtki.

Nasze kurtki dobieramy zawsze pod kątem funkcjonalności i indywidualnych potrzeb klienta a ich ceny zaczynają się od 160 zł do 700 zł.

Poniżej przedstawiamy porównanie naszych dwóch hitów sprzedażowych – kurtki Mistral 2.0 i Duro 2.0

MISTRAL 2.0

 

DURO 2.0

 

 

Materiał

cienki, przewiewna podszewka z siatki, 100% poliester

 

oddychający, wytrzymały na przetarcia; podszewka z poliestrowej siatki 54% poliester, 43% bawełna, 3% elastoolfina

 

Kieszenie

2 duże kieszenie boczne na suwak, kieszenie wewnętrzne, kieszeń na apteczkę/opatrunek

kieszeń na piersi na suwak, dwie kieszenie boczne na suwak, wewnętrzna kieszeń z tyłu na opatrunek/apteczkę, kieszeń na telefon na lewym ramieniu

Kolor
pomarańczowy ostrzegawczy, granatowy

a) ostrzegawczy żółty, czerwony, czarny   

b) ostrzegawczy pomarańczowy, czarny, szary

Odblaski

 logo X z tyłu, paski na ramionach i plechach

logo X z tyłu, odblaskowa taśma Kox Cut tape z przodu i z tyłu

Dodatkowo

profilowana stójka, przedłużony tył, pętla do zawieszania, wentylacja pod pachami, rękawy z regulacją za pomocą rzepu

profilowana stójka, pętla do zawieszania, przedłużony tył, wentylacja z boku od ramienia, pod pachami, rękawy regulowane za pomocą rzepu, elastyczny mankiet dopasowany do nadgarstka, odwrócone zamki