Rozpocznij nowy sezon z KOXem!

Przed rozpoczęciem pracy w Nowym Roku warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie swojego wyposażenia ochronnego oraz narzędzi do pracy. Czy są one gotowe do użycia? Czy są bezpieczne i zapewnią nam niezbędną ochronę?

Poniżej kilka naszych wskazówek dotyczących podstawowego wyposażenia ochronnego, dzięki którym zwiększysz swoje bezpieczeństwo w pracy!

Ochrona to podstawa

Można naprawić pilarkę, narzędzia czy zepsutą maszynę leśną, ale własne zdrowie należy bezwzględnie chronić. Biorąc pod uwagę liczbę wypadków przy pracy w lesie, branża ta zalicza się do tych naprawdę niebezpiecznych. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie wyposażenia ochronnego, które może uratować nie tylko Twoje zdrowie ale i życie.

  • Po pierwsze sprawdź czy kask jest należytym stanie. Czy skorupa jest nienaruszona i nie kruszy się? Czy od daty produkcji nie minęło więcej niż 5-6 lat? Czy ochronniki słuchu i osłona twarzy nadal spełniają swoją funkcję? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź brzmi nie, rozważ wymianę poszczególnych elementów lub całego kasku
  • Sprawdź w jakim stanie są Twoje buty i spodnie z ochroną przed przecięciem. Czy materiał nie uległ rozdarciu, czy spodnie miały już kontakt z piłą motorową? Pamiętaj, że samodzielne naprawy odzieży antyprzecięciowej niosą za sobą ryzyko słabszej ochrony Twojego ciała. W przypadku uszkodzonej odzieży zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.  
  • Czy kolory ostrzegawcze i odblaski na odzieży wierzchniej są nadal dobrze widoczne? Czy kurtka zapewnia ochronę przed deszczem, dając jednocześnie komfort cieplny w chłodniejsze dni? Czy materiał jest oddychający i nie krępuje ruchów? Pamiętaj, że komfort noszenia bezpośrednio wpływa na Twoje bezpieczeństwo. W naszej ofercie znajdziesz kurtki, które spełniają wszystkie te funkcje i możesz je nabyć w promocyjnych cenach!  
  • Warto sprawdzić również rękawice skórzane, które doskonale sprawdzają się przy pracy narzędziami. Pod wpływem wilgoci skóra staje się twarda, zwłaszcza gdy zapomnimy ją regularnie nacierać olejem do skór. Takie rękawice należy niezwłocznie wymienić!

Sprzęt i wyposażenie

Jeśli pracujesz pilarką sprawdź koniecznie czy nie wymaga ona czyszczenia, wymiany filtrów lub chłodnicy. Ponadto upewnij się, że

  • dysponujesz ostrym łańcuchem, a hamulec i wychwytnik łańcucha działają bez zarzutu.
  • Twój kanister wyposażony jest w autonalewak – specjalną wylewkę do nalewania benzyny i oleju, dzięki czemu zapobiegniesz ewentualnemu rozlaniu paliwa.
  • masz w pełni wyposażoną apteczkę, a w niej: duże pakiety opatrunkowe, duże i małe plastry, rękawice jednorazowe, chusteczki do oczyszczania ran oraz cążki do usuwania kleszczy. To jeden z punktów, o którym często zapominamy, a ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.

Zacznij ten rok nie tylko z nową energią do pracy, ale również bezpiecznie!

Ściągnij listę (kliknij tutaj), aby sprawdzić czy jesteś gotowy!

Całe wyposażenie ochronne możesz nabyć w naszym sklepie internetowym: waldeck.com.pl

 

Daj nam znać czy jesteś odpowiednio przygotowany do pracy!

Oznacz nas na Facebooku lub Instagramie hashtagiem #pracujetylkonakoxie